Fenerbahçe - Beşiktaş - 23 Eylül 2017

Ligde aradığı istikrarlı sonuçları bir türlü alamayan, son lig maçında Aytemiz Alanyaspor'u 4-1 yenerek taraftarlarına bir nebze de olsa ümit veren Fenerbahçe averajla ikinci sırada yer alan ve hafta içi oynayacağı Şampiyonlar Ligi karşılaşmasına moralli gitmeyi arzulayan Beşiktaş ile kozlarını Ülker Stadyumu'nda paylaşacak. 23 Eylül 2017 Cumartesi günü TSİ 19:30'da Ali Palabıyık'ın yöneteceği maçı beIN SPORTS 1 Naklen yayınlayacak. Daha önce Ülker Stadyumu'nda oynanan 154 maçta Fenerbahçe'nin belirgin bir üstünlüğü bulunuyor. (73G,46B,35M). Bakalım bu zevkli geçmeye aday mücadelenin kazananı kim olacak.
21.09.2017 Ozgur
Geceyle gündüzün eşitlendiği ekinoks'ta bu maç berabere bitebilir :)
23.09.2017 Geni
Fenerbahçe 18. dakikada Janssen'e yapılan faul ile penaltı kazandı. Penaltı atışını kullanan Giuliano de Paula Fenerbahçe'yi 1-0 öne geçirdi.
23.09.2017 Boncukbekir
Dk.42. Ricardo Quaresma , Mehmet Ekici,ye yaptığı faul sonrasında 2. Sarı kartı görüp , kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
23.09.2017 Boncukbekir
İlk yarının son dakikasında Luis Neto, Cenk Tosun'a yaptığı faul sonrasında , son adam kuralı nedeniyle direk kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.
23.09.2017 Boncukbekir
Tam Fenerbahçe'nin haddinden fazla sakin ve ne yaptığını bilen oyunu Beşiktaşlı oyuncuları sinirlendirdiğini yazacaktım ki Neto sahneye çıktı. Yaptığı kontrolsüz hareketle ivmenin Beşiktaş'a dönmesine sebep olacağını düşünüyorum. Çünkü Fenerbahçe'nin zaten eksik ve en zayıf halkası (yedek olarak) olan stoper bölgesinde şimdi büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Beşiktaş ilk yarı boyunca nerdeyse hiç organize atak yapamadı. Quaresma'nın bir kaç bireysel çabasıyla yakalana pozisyonlar dışında etkisizdi. Fenerbahçe'de ise Mehmet Ekici pas tercihlerinde daha başarılı olsa bir kaç gollük pozisyon belki bir gol daha bulabilirdi. Devre 1 - 0 bitti ama Fenerbahçelilerin durumdan memnun olduklarını düşünmüyorum. Bu arada bu yazıya bir başlık atsak kesinlikle "Quaresma'yı da atarlar" olurdu. Geçenyıl yapmadığını bırakmayan Portekizli'yi atacak kimse yokken şimdi iki - üç dakikada kendini attırmayı başardı.
23.09.2017 Ozgur
1
Dk. 75 Ozan Tufan Gol oldu. Ama top gol olmadı. :)
23.09.2017 Boncukbekir
74. dakika oynanırken maçın artık iyice çığrından çıktığını ve futboldan giderek uzaklaştığını söyleyebilirim. Beşiktaş'ın uzun zamandır bu kadar pas hatası yaptığı bir maçı hatırlamıyorum. 76. dakikada taraftarın sevgilisi(!) Ozan Tufan topla birlikte kaleye girmeyi beceremedi.
23.09.2017 Ozgur
Dk. 85 günün penaltı kazananı Janssen , bir kez daha beşiktaş defansını zorlarken penaltı kazandırdı be penaltıyı kendi kullanarak gole çevirdi Fenerbahçe'yi 2-0 öne geçirdi. Atiba 2. Sarı kartla oyun dışı kaldı.
23.09.2017 Boncukbekir
87. Dk da Beşiktaş'ın golü geldi. Golü atan Babel.
Skor 2-1
23.09.2017 Boncukbekir
Ve maç nihayet bitti. 2-1
Geni arkadaşımızın belirttiği Ekinoks eşitliği skor olarak olmasa da kırmızı kartlarda tuttu. Kırmızı kart bahsi oynayan arkadaşlar için bereketli bir karşılaşma oldu.
23.09.2017 Boncukbekir
Fenerbahçe, Porto fatihi falan dinlemedi, Beşiktaş'ı evine eli boş gönderdi. Büyük takım olduğunu bir kez daha gösterdi.

43. dakikada Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma, 45. dakikada Fenerbahçe'de Luis Neto, 85. dakikada Beşiktaş'ta Hutchinson Atiba, 88. dakikada Fenerbahçe'de İsmail Köybaşı ve son olarak 90+6. dakikada Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup kırmızı kart görerek, kırmızı kart rekoru kırılan bir derbiye yol açtılar.

20. dakikada Giuliano De Paula 86. dakikada Vincent Janssen'le iki penaltı golü bulan Fenerbahçe'ye 87. dakikada Ryan Babel'in tek golüyle karşılık veren Beşiktaş, karşılaşma öncesinde galibiyete bir adım daha yakın görüntü çizmesine karşın, 2-1 yenildi.
23.09.2017 Geni
Kırmızı kartlardaki eşitlik,maç bittikten sonra Oğuzhan'ın kırmızı kart görmesiyle bozuldu. 2-3 :)
23.09.2017 Boncukbekir
1
daha iyi hizmet verebilmek için çerez (cookie) kullanıyoruz. detaylı bilgi için tıklayın