bucak haber

Bucak Belediyesi ilçe genelinde yaptığı budamalardan ve ömrünü tamamlamış ağaçların kesiminden elde ettiği atıkları ihtiyaç sahibi vatandaşlarının kullanımı için oduna dönüştürüyor. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtıyor.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ağaçların bakımına yönelik olarak yaptıkları çalışmanın sosyal amaçlı bir projeye dönüştüğünü söyledi.

Bucak Belediyesi’nin sıcak eliyle tüm vatandaşlara dokunma gayretinde olduklarını belirten Başkan Ünal, “Bu bir yönüyle sosyal amaçlı bir geri dönüşüm projesi. Budanan dalları ve ömrünü tamamlamış ağaçları değerlendirdiğimiz çalışma ile soğuk kış günlerinde çok sayıda ihtiyaç sahibi ailenin yakacak ihtiyacını da sağlıyoruz. Kısacası israftan uzak duruyor, her imkânı vatandaşlarımız için değerlendiriyoruz. Ağaç budama çalışmaları sırasında elde ettiğimiz odunları, yakacak haline getirerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz”dedi.

Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yol kenarlarında, park ve bahçelerde ve rekreasyon alanlarında bulunan kurumuş veya tehlike oluşturan ağaçları budayarak, çıkan dal ve yaprakları ayırıyor. İşlem sonrası ortaya çıkan atıklar kışlık yakacağa dönüştürülerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.

Odun yardımları kapılarına kadar gelen vatandaşlar da projeden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a teşekkür ettiler.

son dakika haberleri okumak için ; https://www.gazetebu.net/haber/bucak-haber https://www.gazetebu.net/haber/burdur-haber
21.12.2022 gazetebu
daha iyi hizmet verebilmek için çerez (cookie) kullanıyoruz. detaylı bilgi için tıklayın