Eğitim Sistemi

"Okulun dışında okadar çok hayat var ki, öğrenecek okadar çok şey var ki" diyor Finlandiya'lı okul müdürü, "çocukları okula kapatıp okul dışında ki hayattan koparmak doğru olmaz" diyor...
Günlük ders saattleri 3 yada 4 ders... Fazlası yok... Okulların bahçeleri devasa... Düşünün mimarlar her okulda ki çocuklarla tek tek görüşüp oyun alanlarını öyle tasarlamış...
"Ödev yok" diyor öğretmen, soruyorlar öğretmene "ödev yoksa çocuk okul dışında nasıl öğrenir", "mesela ağaca tırmanabilir" diyor... "Ağaca tırmandığında ertesi gün bana anlatacak okadar çok şey görür gözlemler ki" diyor...
Matematik öğretmenleri oturduğu sandalyede gayet rahat ve kendinden emin "biz mutlu çocuklar yetiştirme" derdindeyiz diyor... Sıfır ego...
Bizim ülkemizde ise son 10 sene içinde 5 kez yüksek öğretime giriş 4 kezde orta öğretime giriş sistemi değişti... Eğitime bütçe nereseyse kuşun kanadında... Devlet okullarında tuvalete konacak el sabunundan müstahdemine varıncaya kadar Okul Aile Birliği denilen ve sürekli velilerden para isteyen bir yapı ile çözülmeye çalışılıyor... Koleje göndereyim diyorsun fiyatlar zaten el yakıyor, adamlar birde ekstradan kitap-kıyafet ve servis ücretlerini 3-5 kat fazla fiyatlarla veliye resmen çakıyor...
Servis şoförü çocuk istismarcısı çıkıyor, çocukların gözleri önünde servis şoförleri silahlı çatışmaya giriyor, remsen çocuk Counter-strike ta Dust taymış gibi, ruh hali on numara bozuluyor...
Şimdi eğitim sistemimizin bu hale gelmesine biz neden olmuşuz gibi, bir gün çocuğunun okulunda ki TEOG veli bilgilendirme toplantısına giriyorsun 3 saat dinliyorsun ve eve dönüp televizyonda "hele bi ajansı açayım" dediğinde diyorlar ki ajans "Sayın Cumhurbaşkanımız TEOG un kaldırmasını istedi"...
TEOG doğrudur demiyorum... Bende çalıştığım kuruma KPSS denen bir sınav ile girdim ki bu sınav benim iyi bir mühendis olup olmadığımı ölçebilen bir sınav değil. Ancak bu değişiklik bir akşamda olacak bir değişiklik midir? Yerine ne konacağına karar vermeden 'ki bunu eğitimci akademisyenlerden oluşan bir komisyonun vermesi gerektiği kanatindeyim' mevcudu değiştirmek zıvanadan çıkmış bir sistemi kitlemekten ve kopuk nesiller yetişmesine neden olmaktan öteye gitmez...
17.09.2017 ErcanHoca
1
100 öğretmene "Milli Eğitim Bakanı kim olsun?" diye sorduk. Tek bir cevap aldık;
"Öğretmen olsun"
17.09.2017 Geni
1
II. Meşrutiyet dönemi Maarif Nezareti (milli Eğitim Bakanı) Emrullah Efendinin yüz yıllardır dilden dile dolanan sözü o dönem şaka olsa da şimdilerde sanki biraz gerçek gibi. Zira eğitim sistemi bir keşmekeşe sürüklenmekte. Neyse söz kaynamasın arada;
Şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim.
17.09.2017 Ozgur
1
Eğitim hayatında en önemli unsurun sınav olduğunu biliriz, burada en iyi sistem hızlı okumadır biz bu konuda uzman ekipten destek aldık. Sizler için kurumun bilgilerini aşağıda bırakıyorum.
kaynak: https://www.uzmanakademi.com.tr/
06.12.2021 vkaran
Kişisel eğitim almak için yaptığım araştırmalarda, Çok güzel ve detaylı eğitim için tüm ekibe teşekkür ederim. Sizlere eğitim aldığım firmanın bilgilerini paylaşıyorum.
kaynak: https://egitimkutusu.com/
24.01.2022 vkaran
Muhasebe kursu için eğitim veren birimler araştırması yaparken online bilgisayarlı muhasebe eğitimi için görüştüğüm ve her konuda detaylı bilgi aldığım ve eğitimime devam ettiğim merkezin bilgilerini sizinle paylaşıyorum.
kaynak: https://www.yeditepeakademi.com/
09.03.2022 vkaran
Almanca eğitimi için, online ders ile ilgili araştırdığım kurum ile özel eğitimlere başladık. Her konuda çok memnun kaldığım kursun bilgilerini sizlerle paylaşıyorum.
kaynak: https://fl-deutsch.com/
16.03.2022 vkaran
Tyt sınavı için ön çalışmalarıma başladığımda bir arkadaşımın önerisi ile tüm deneme ve soru banka kitaplarımı aldığım firmanın bilgilerini sizinle paylaşıyorum.
kaynak: https://kitapbulvari.com/
17.03.2022 vkaran
sunum tasarım için araştırdığım ve bu konuda detaylı bir eğitim almak istiyordum. tam istediğim gibi her konuda detaylı eğitim için anlaştığım ve çok etkili olan ve devam ettiğim kurumun bilgilerini sizler için bırakıyorum.
kaynak: https://www.proludus.com/
26.07.2022 vkaran
Bitirme tezim için vakit problemi yaşarken araştırdığım tez yazdırma firmaları arasında görüştüğüm ve işini gerçekten başarılı yapan firmanın bilgilerini sizlerle paylaşıyorum.
kaynak: https://tezyazdirmaplatformu.com/
11.11.2022 vkaran
Lgs için büyük kaygılarımız vardı. Sınav hızlı okuma, problem çözme gibi. Biz araştırmalarımız sonucunda çok güzel bir eğitim sistemi ile tanıştık. Tüm eğitmenlere verdikleri destek için teşekkürler. Sizler için kurumun bilgilerini paylaşıyorum.
kaynak: https://www.uzmanakademi.com.tr/
09.12.2022 vkaran
Almanca öğrenmek isteyenler için fl-deutsch.com/ platformu bu eğitim için en ideal yerlerden biri. Alanında yetkin birçok hoca seçeneği mevcut. Almancamı kısa sürede geliştirdim. Sizler için kurumun bilgilerini aşağıda ekliyorum.
kaynak: https://fl-deutsch.com/
13.12.2022 vkaran
Çalıştığım kurumda kendimi geliştirmek adına ve girdiğim eğitimlerde daha verimli olabilmek için etkili konuşma ve hitabet eğitimi alma kararımda thomastürkiye ile tanıştım. Tüm eğitim sürecinde destek olan tüm eğitmenlere teşekkürler. Sizler için kurumun bilgilerini ekliyorum.
kaynak: https://www.thomasturkiye.com/
05.04.2023 vkaran
Rusça eğitimi almak için yaptığım araştırmalar sonucu eğitimimi alıp tamamladığım ve tüm eğitim sisteminden çok memnun kaldığım eğitim kurumunun bilgilerini sizler için paylaşıyorum.
kaynak: https://belarusegitim.com/
15.08.2023 vkaran
Kızım için drama kur araştırması içindeyken tanıştığım ve tüm eğitim sisteminden memnun kaldığım firmanın bilgilerini sizler için paylaşıyorum.
kaynak: https://www.sizdrama.com/
02.10.2023 vkaran
Hızlı okuma konusunda pratik yapmak için araştırma yaparken superead paltformunu buldum. Sizler için bilgileri bırakıyorum.
kaynak: https://superead.com/
18.01.2024 vkaran
Uzun zamandır bedeb dili eğitimi ile ilgili eğitim almak istiyordum. Bu konuda tam kapsamlı eğitimi aldığım ve çok memnun kaldığım kurumun bilgisini sizler için paylaşıyorum.
kaynak: https://www.thomasturkiye.com/
26.04.2024 vkaran
daha iyi hizmet verebilmek için çerez (cookie) kullanıyoruz. detaylı bilgi için tıklayın